15.10.2017 Wizyta kl.2a w Nadleśnictwie „Śnieżka”

    Na zaproszenie Pana Jurka Jaworskiego-pracownika nadleśnictwa wybraliśmy się tam z wizytą. Przywitali nas redaktorzy telewizji wrocławskiej( było to dla nas miłą niespodzianką). Zebraliśmy się w sali edukacyjnej, gdzie Pan Jurek przeprowadził zajęcia, których tematem były : „Wędrówki ptaków”. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością i zainteresowaniem. Zadawali wiele pytań a kamera wcale im nie przeszkadzała. To duże doświadczenie i emocje dla młodszych uczniów. Z niecierpliwością czekamy na emisję programu w telewizji. Zdjęcia w Galerii ...
wych. Beata Kukiełka

 


15.10.2017 Kto zawsze uśmiech ma na twarzy…

W tym roku szkolnym Mały Samorząd Uczniowski rozpoczął swoją działalność od zorganizowania konkursu pod hasłem „Najpiękniejsza kartka dla nauczyciela”. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością, kreatywnością a tym samym szacunkiem dla zawodu nauczyciela. Dziękujemy wszystkim uczniom za życzenia i piękne laurki.
    Laureaci:
    I miejsce-Klaudia Bednarek kl.3b
    II miejsce-Samuel Hamziuk kl.3b
    III miejsce-Kinga Dziarmaga kl.2a, Arek Skibiński kl.2b, Zuzia Hubka kl.2b, Dawid Bartnicki kl.3b
GRATULUJEMY!
Mały Samorząd Uczniowski


15.10.2017 III szkolny konkurs przyrodniczy „ Czy znasz pospolite gatunki drzew?”

   Konkurs odbędzie się po 15 listopada 2017 (dokładny termin zostanie podany później):
W dwóch grupach wiekowych:
a) Klasy 4-5
b) Klasy 6-7
   Tematyka :
1.Rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew liściastych i iglastych mając do dyspozycji zdjęcie, rysunek (np. całego drzewa) lub żywy okaz liścia, gałązki drzewa iglastego, owoc, szyszkę .
2.Zakres materiału nie obejmuje drzew owocowych, tylko drzewa występujące przede wszystkim w naszym regionie lub w Polsce.
3.Klasy 6-7 dodatkowo : wiedza na temat roli lasu w przyrodzie i gospodarce człowieka, budowy zewnętrznej drzewa (części drzewa) , rodzajów lasów w Polsce. Proszę zwrócić uwagę na pełne nazwy gatunków drzew składające się z dwóch członów np. modrzew europejski.

Proszę zapisywać się do pani A. Jały i B. Żak – Kilanowskiej do 10.11.2017
Wszelkie pytanie na temat konkursu proszę kierować do pani A. Jały

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Mamy jesień, do dobry czas na spacery i obserwację drzew.


09.10.2017 Jesień w klasie 2a

Na dworze robi się coraz chłodniej, słońce słabiej świeci, z drzew opadają liście, z ogrodów znikają  świeże warzywa i owoce. Jednak u nas w klasie jeszcze pełno kolorów ! Jesień obdarowała nas skarbami przyrody, które możemy wykorzystać do nauki, zabawy i dekoracji. Powitaliśmy więc tę porę roku pięknymi koszykami z jesiennymi darami: jarzębiną, kasztanami, grzybkami i innymi leśnymi cudeńkami. W klasie od razu zagościła Pani Jesień. Zrobiło się przyjemnie, kolorowo a wokół unosi się zapach lasu. Zachęcamy wszystkich do leśnych spacerów, zabawy i podziwiania jesiennych barw. Zdjęcia w Galerii ...

Uczniowie kl.2a i wych. Beata Kukiełka

 


10.10.2017 Klasa 1a

Oto my, nowi uczniowie SP 1 w Kowarach - klasa 1a!
Jesteśmy bardzo liczną klasą, jest nas 26. Nasza pani ma do pomocy panią. To sympatyczna pani Anetka. Gościmy też praktykantkę, która chce zostać nauczycielką, a my jej w tym pomagamy - to pani Magda.
Nie umiemy jeszcze pisać, ale chcemy się przedstawić i pokazać, nasze pierwsze kroki w szkole.
Przesyłamy kilka zdjęć prac, które już zrobiliśmy.


I najważniejsze:
JESTEŚMY JUŻ PO PASOWANIU NA UCZNIA!!!

 

 


09.10.2017 Ślubowanie klasy pierwszej

„My nie chcemy leniuchować, chcemy uczyć się, pracować”-  pod takim hasłem odbyła sie w czwartek, 5 października, w naszej szkole wielka uroczystość zaślubin uczniów klas pierwszych ze szkołą.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziny. Dziecko wchodzi w nowe środowisko, poznaje nowych kolegów i nauczycieli. Bardzo się stara, aby sprostać nowym wyzwaniom i obowiązkom.   Uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na ucznia ma podkreślić, jak ważne dla naszej szkoły jest to, że stali się oni jej częścią. Dlatego w naszej szkole wielką wagę przywiązuje się do przygotowania tej uroczystości. Ma być ona jednocześnie sprawdzianem, w którym wszyscy odniosą sukces oraz  dobrą zabawą.
Pierwszaki przedstawiły program artystyczny, który przygotowywały pod kierunkiem swojej nauczycielki przez ostatni miesiąc. Znalazły sie w nim piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej, szkolnej oraz dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze. Aby uniknąć monotonii, oprócz wierszy i piosenek, pierwszaki zaprezentowały pląsy, których wykonanie wzruszyło publiczność. Zaprezentowanie programu o tak bogatych walorach dydaktyczno-wychowawczych zostało na bieżąco nagrodzone przez rodziców gromkimi brawami.
  Po części artystycznej nadszedł czas na najważniejszy moment czwartkowej uroczystości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i zaśpiewaniu hymnu narodowego przez pierwszoklasistów(!), złożyli oni ślubowanie, a następnie każdy z nich został pasowany wielkim ołówkiem przez panią dyrektor. Od tego momentu dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, świadomymi praw i obowiązków w swojej karierze uczniowskiej.
  Na zakończenie uczniowie poszli do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez zawsze gotowych do pomocy w uatrakcyjnieniu wszelkich imprez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy.
Warto dodać, że całą uroczystość ślubowania prowadziła Wiktoria Taboła, która w imieniu starszych koleżanek i kolegów złożyła pierwszakom na koniec bajeczne życzenia, do których dołączają się wszyscy dobrze im życzący:

"Chcę wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka.
Żeby tyle było piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze.
Żeby w szkole było milej niż nad rzeką i nad morzem.
Życzę zabaw z kolegami i kolegów do zabawy,
No bo bez nich, wiecie sami, nawet cyrk jest mniej ciekawy.
Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,
Bo kto taką ma zakładkę, tego każda lekcja cieszy."

tekst: Ilona Werner


06.10.2017 Grzybobranie

   W dniu 28  września 2017 roku odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze z  cyklu spotkań z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych.  Tym razem pani Maja Marcinkowska – mykolog poprowadziła w klasach 3c, 4d i 4c  zajęcia o grzybach. Dzieci oglądały naturalne okazy grzybów i rozpoznawały różne gatunki. Podczas zajęć określały ich cechy charakterystyczne oraz oglądały przez lupę i pod binokularem ich budowę i zarodniki. Uczyły się też posługiwać atlasami grzybów i umiejętnym odczytywaniem zawartych tam informacji. Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne podczas których każde dziecko wykonało swojego grzyba z surowców wtórnych.   

tekst:Barbara Żak- Kilanowska


29.09.2017 Wizyta w piekarni

    We wtorek 26 września uczniowie kl.3 a zapukali do drzwi piekarni, za którymi czekały je same niespodzianki. Naszym przewodnikiem był właściciel piekarni – p. Łukasz Smoleń. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa. Następnie pan Łukasz zaprosił wszystkich do udziału w warsztatach pieczenia bułeczek.
Każdy uczeń mógł przy długiej stolnicy przygotować swoją własną słodką bułeczkę, które następnie trafiły do dużego pieca. Po chwili w piekarni zaczął się roztaczać słodki zapach, a dzieci nie mogły się doczekać momentu wyjęcia blach z bułkami.
Odwiedziny w piekarni dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezapomnianych chwil i wzbogaciły o nowe doświadczenia.
    Serdeczne podziękowania dla właściciela Łukasza Smolenia z Piekarni "Korona " w Kowarach oraz pracowników za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa. Zdjęcia w Galerii ...

tekst: Wioleta Chmielecka


24.09.2017 Mapy- wiem, rozumiem, potrafię

        W dniu 13 września 2017 roku rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań z Dolnośląskim zespołem Parków Krajobrazowych w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej. Tym razem edukator – pan Wiktor Kuśmider poprowadził w klasie 5a i 5b zajęcia wprowadzające w tematykę przyrody pt.: ,,Mapy- wiem, rozumiem, potrafię”. Były to bardzo ciekawe zajęcia począwszy od prezentacji multimedialnej, poprzez ćwiczenia praktyczne na mapach papierowych, aż do zainteresowania tworzeniem map komputerowych. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem i być może w przyszłym semestrze spotkamy się na tego typu zajęciach.
Tekst: Barbara Żak-Kilanowska


Autobus w dniach szkolnych:

Kowary Górne - 7.40    powrót ze szkoły - 15.20

Krzaczyna - 7.25         powrót ze szkoły - 15.20

Wojków - 7.25            powrót ze szkoły - 15.20

 

Archiwum 2017/2018